Байерн вкара само четири на Фрайбург (видео)

Байерн Мюнхен разгроми гостите от Фрайбург с 4:0 в среща от 21-ия кръг на германската Бундеслига. Баварците откриха резултата след попадението на Данте с глава в 19-ата минута. До края на първата част паднаха още два гола в рамките на по-малко от десет минути, а техен автор стана Джердан Шакири. В 34-ата минута той получи добър пас от Писаро и със силен удар удвои аванса на домакините, а в 42-ата минута Тони Кроос нахлу в наказателното поле и върна назад към Шакири, който вкара втория си гол след удар с левия крак.

Точно преди почивката съдийската бригада отмени редовен гол на Мемеди с глава. Две минути преди края на мача Клаудио Писаро реализира четвъртия гол за своя отбор след солова акция. Баварците събраха 59 точки и дръпнаха с 16 пункта пред втория Байер Леверкузен. Фрайбург е 15-ти с 18 точки на сметката си.