Байерн се справи с Нюрнберг в мач с четири греди (видео)

Байерн Мюнхен победи Нюрнберг като гост с 2:0 в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. Домакините бяха близо до откриване на резултата и още в самото начало Киотаке нацели гредата след хубав ножичен удар. След това на няколко пъти Мануел Нойер спаси вратата си.

В 18-ата минута баварците откриха резултата. Марио Манджукич засече от въздуха центрирането на Алаба и даде аванс на своя тим. Малко преди почивката Робен и Мюлер нацелиха гредите. Все пак играчите на Пеп Гуардиола стигнаха до втори гол в 49-ата минута, когато капитанът Филип Лам вкара първия си гол през сезона, след асистенция на Манджукич. Малко след това Робен отново нацели страничната греда.

След този успех Байерн събра 56 точки и води с 13 пункта пред втория Байер. Нюрнберг е 16-ти със 17 точки.