Байерн с класика срещу Дортмунд (видео)

Байерн Мюнхен се наложи над Борусия Дортмунд в супердербито на есенния полусезон в Бундеслигата. Баварците се наложиха над своя съперник с убедителното 3:0. Първият гол бе дело на доскорошния любимец на публиката в Дортмунд Марио Гьотце. В 67-ата минута Томас Мюлер намери перфектно Гьотце и той с хубав удар не остави шансове на Вайдернфелер за 1:0. В края на мача паднаха останалите попадения. В 85-ата минута Ариен Робен покачи на 2:0, а две минути по-късно той беше в основата на попадението на Томас Мюлер за 3:0.

Резултатът позволи на баварците да останат на върха с четири точки аванс пред Байер Леверкузен. Борусия отстъпи на трета позиция и вече изоставането от баварците изглежда огромно - цели седем точки.