Леверкузен с победа, Шалке с равен (видео)

Байер Леверкузен записа трудна победа в битката за челото. "Аспирините" биха с 1:0 като гост Херта и по този начин остават в борбата за титлата. Щефан Кислинг донесе успеха на тима си с попадение в 29-ата минута. След този Байер събра 31 точки, докато Херта остава в подножието на евротурнирите.

Шалке до 3:3 при гостуването си на Айнтрахт във Франкфурт. Преди почивката гостите от Гелзенкирхен водеха с 2:0. Йоханес Флум си отбеляза автогол в 14-ата минута, а Жоел Матип увеличи преднината на тима си четири по-късно. В 56-ата минута Флум намали на 1:2, а след това с две попадения се отличи преотстъпеният от Хофенхайм испанец Хоселу, който се разписа в 61-ата и 69-ата минути. Четири минути преди края Бенедикт Хьоведес изравни за 3:3.