Волфсбург обърна Дортмунд (видео)

Волфсбург записа впечатляваща победа над Борусия Дортмунд с 2:1 в двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата. "Вълците" губеха в резултата, но в крайна сметка успяха да стигнат до крайния успех. В добавеното време на първата част Марко Ройс откри резултата след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

След почивката "вълците" първо стигнаха до равенство, благодарение на късмет. В 56-ата минута Родригес изпълни пряк свободен удар, при който всички играчи се разминаха с топката, а Роман Вайденфелер допусна кълбото да влети в мрежата зад него - 1:1. В 69-ата минута Ивица Олич бе точен, след като заложи на страхотен въртелив удар, при който топката се отби в страничната греда и влезе във вратата за 2:1. Малко след това Марко Ройс нацели гредата от фаул.

Поражението остави Борусия Дортмунд на второ място в класирането, но вече на четири пункта зад лидера Байерн. Волфсбург събра 21 точки и е четвърти.