Байерн с обрат срещу Хофе (видео)

Байерн Мюнхен постигна доста трудна победа като гост на Хофенхайм с 2:1 като гост в двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата. Баварците стигнаха до обрат, тъй като домакините поведоха след малко повече от час игра, когато Мануел Нойер допусна сериозна грешка и подари топката на Зюле, който вкара топката във вратата - 1:0.

Малко преди края на първата част мюнхенци стигнаха до равенството, след като Марио Манджукич засече топката, след удар на Рибери от фаул. Четвърт час преди края на редовното време Байерн стигна до победата. Топката премина през Мартинес, Гьотце, Швайнщайгер и Рибери, за да стигне до Томас Мюлер, който реализира за 2:1.

След успеха баварците събраха 29 точки и се изкачиха отново на върха в класирането, докато Хофенхайм е осми с 13 пункта.