Дортмунд с разгромна победа срещу Щутгарт (видео)

Борусия Дортмунд разгроми безпомощния Щутгарт с 6:1 в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Срещата започна лошо за домакините, тъй като в 13-ата минута Карим Хагуи се възползва от пас на Максим и простреля стража Вайденфелер за 0:1. Този гол само ядоса играчите на Борусия, които изравниха чрез Сократис Папастапулос, който бе точен в 19-ата минута. Марко Ройс с 22-ата прониза вратаря на гостите Свен Улрих и направи обрата пълен – 2:1.

Последва нов удар на домакините и в рамките на две минути Роберт Левандовски (54,56) направи преднината им доста по-сериозна - 4:1. Полякът оформи своя хеттрик в 72-ата минута, а до края на срещата и за резервата Пиер-Емерик Обамеянг (81) се разписа за 6:1, малко след влизането си в игра. С успеха Борусия излезе начело във временното класиране с 28 точки, а две по-малко има Байерн.