Дортмунд и Шалке с победи

Борусия Дортмунд постигна трудна домакинска победа над Хановер с 1:0 в среща от 9-ия кръг на Бундеслигата. Вестфалци доминираха през първата част, в която логично поведоха с гол на Марко Ройс в 4-ата минута, реализирал 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Сакай срещу Дурм.

След почивката темпото на игра спадна и нямаше сериозни голови ситуации пред вратата на гостите и така резултатът остана непроменен, а Дортмунд спечели важни три точки в битката за титлата. С успеха си вестфалци събраха 22 точки и се върнаха на второто място във временното класиране. Хановер е на шеста позиция с 13 пункта.

В същото време Айнтрахт Брауншвайг загуби драматично у дома от Шалке 04 с 2:3. "Лъвовете" от Брауншвайг повеждаха на два пъти с голове на Орхан Адеми (20) и Карим Белараби (59), но "кралскосините" от Гелзенкирхен изравняваха чрез Макс Майер (29) и Леон Горецка (65). В добавеното време Роман Нойщедтер (90+1) донесе успеха на Шалке.