Шалке с обрат и разгромна победа над Аугсбург (видео)

Шалке 04 надигра с 4:1 Аугсбург в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят не започна добре за "кралскосините", които допуснаха гол във вратата си в 10-ата минута, а автор на попадението бе Саша Мьолдерс. Все пак домакините обърнаха нещата в своя полза. В 16-ата минута Шалке изравни с попадение от дузпа, реализирано от Кевин-Принс Боатенг. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Рагнар Клаван в наказателното поле, за което естонският защитник получи и червен картон. В 28-ата минута Адам Салай се разписа за 2:1 след асистенция на Ацуто Ачида.

През второто полувреме играчите на Шалке отбелязаха още два гола. В 78-ата минута отново Салай се разписа за 3:1, този път след асистенция на Денис Аого, а четвъртото попадение за "кралскосините" бе дело на резервата Макс Мейер в 86-ата минута. След този успех Шалке заема 9-о място в класирането с 11 точки.