Дортмунд с първа загуба за сезона (видео)

Борусия Мьонхенгладбах нанесе първа шампионатна загуба на Борусия Дортмунд за сезона, след като записа успех у дома с 2:0 в срещата помежду им от 8-ия кръг на 51-ия сезон в Бундеслигата. През първата част гостите от Дортмунд бяха по-активни, но като цяло липсваха головите положения. След почивката "жребците" стигнаха до успеха. В 81-ата минута Матс Хумелс фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Вайденфелер Норвейт и реферът отсъди дузпа, а за нарушението си Хумелс получи директен червен картон и гостите доиграха мача в намален състав. Макс Крузе бе точен от бялата точка за 1:0. Три минути по-късно Марко Ройс можеше да изравни, но ударът му срещна напречната греда. В 87-ата минута Хуан Аранго даде извеждащ пас към Рафаел и бразилецът оформи крайното 2:0 и по този начин сложи точка на спора.

"Жребците" се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 13 точки. Въпреки загубата си Дортмунд остава начело с 19 пункта, но може да бъде свален от върха от Байерн, който тази вечер гостува на Байер Леверкузен, като и двата тима имат шанс за първото място след този кръг.