Байерн загуби точки и Швайнщайгер (видео)

Европейският клубен шампион Байерн Мюнхен направи първа грешна стъпка в Бундеслигата за този сезон.  Баварците стигнаха само до 1:1 като гост на Фрайбург в мач от четвъртия кръг на първенството. В 33-ата минута Джердан Шакири даде аванс на мюнхенци. Рафиня центрира отдясно, а Шакири бе оставен сам на втората греда и заби топката в близкия ъгъл за 0:1. Играчите на Байерн направиха и няколко пропуска, а с късен гол на Николас Хьофлер домакините стигнаха до една точка.

В 86-ата минута центриране отдясно на Себастиан Фрайс, Данте изпусна Хьофлер и той от четири метра насочи в мрежата - 1:1. Другата лоша новина за Байерн е контузията на Бастиан Швайнщайгер само три дни преди финала за Суперкупата на Европа срещу Челси. В днешната среща Джосеп Гуардиола спести сили на ключови футболисти като Франк Рибери и Ариен Робен.