Шалке се класира за Шампионска лига (видео)

Шалке 04 си гарантира участие в предварителните кръгове на Шампионската лига през новия сезон. "Кралскосините“ от Гелзенкирхен постигнаха победа с 2:1 като гост на Фрайбург в последния кръг от Бундеслигата. Срещата се явяваше като финал за двата тима, които заемаха съответно четвърто и пето място във временното класиране.

Дракслер откри за гостите след 20 минути игра. В началото на втората част домакините се върнаха в мача с гол на Шмид, но само четири минути след изравнителния гол, Шустер имаше лошия късмет да си реализира автогол и да подари победата на Шалке, а с нея и скъпоценното четвърто място в крайното класиране.

Фрайбург ще участва в турнира Лига Европа, заедно с отбора на Айнтрахт Франкфурт, който завърши наравно 2:2 а Волфсбург.