Шалке с грешна стъпка, Фрайбург с важна победа (видео)

Шалке 04 направи грешна стъпка в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон. "Кралскосините" загубиха с 1:2 от тима на Щутгарт на стадион "Фелтинс Арена" в мач от програмата на 33-ия кръг на Бундеслигата. В 24-ата минута Ибишевич засече отблизо центриране на Траоре за 1:0.

В 66-ата минута отново Ибишевич бе точен за Щутгарт, този път след подаване на Гентнер - 2:0. В даденото продължение вратарят на Щутгарт - Улрих си вкара злощастен автогол, но въпреки това тимът му удържа победата.

В друг мач от този 33-и кръг в Бундеслигата, Фрайбург победи като гост изпадналия Гройтер Фюрт с 2:1 и вече е само на точка в класирането зад Шалке. Домакините излязоха напред в резултата в 3-ата минута, когато след подаване на Приб се разписа Зимерман. Шмид възстанови равенството в 69-ата минута, а крайното 2:1 оформи Крузе в 78-ата минута.