Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен не се победиха в изнервен мач (видео)

Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в дербито на 32-ия кръг в Бундеслигата. На стадион "Сигнал Идуна Парк" двата тима изиграха един нервен мач, като оставят всичко най-интересно за финала в Шампионска лига.

Домакините откриха резултата след около десет минути игра. Кевин Гроскройц реализира много хубаво попадение след изстрел от въздуха, възползвайки се от отличното центриране на Якуб Блашчиковски - 1:0. Баварците отговориха сравнително бързо в средата на първата част. В 23-ата минута Марио Гомес насочи топката с глава по неспасяем за вратаря Роман Вайденфелер начин и изравни - 1:1.

В 60-ата минута Левандовски пропусна пресилено отсъдената дузпа в полза "жълто-черните". Малко след това Рафиня получи червен картон, след като свали с лакът Якуб Блачиковски. Стигна се дори до спречкване между треньорските скамейки, но в крайна сметка всичко завърши със стискане на ръце.