Байерн громи преди мача с Барса (видео)

Байерн Мюнхен разгроми Хановер като гост с 6:1 в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата. Баварците решиха двубоя в своя полза още до средата на първата част, когато вече водеха с два чисти гола. В 16-ата минута Густаво изведе Давид Алаба отляво и австриецът центрира остро в наказателното поле, а там Ларс Щиндъл, в опита си да изчисти, си вкара ефектен автогол - 0:1. в 22-ата минута Франк Рибери бе точен за 0:2. Освен това напречната греда на два пъти спаси домакините след удари на Рибери и Писаро. Все пак Байерн стигна до нов гол през първата част, който бе дело на Марио Гомес в 40-ата минута.

В 62-ата минута Джером Боатенг прати топката към границата на малкия пеналт, където Марио Гомес стреля от движение, реализирайки втория си гол - 0:4. В 71-ата минута Шакири подаде към Давид Алаба вляво, а той веднага центрира към близката греда, където Клаудио Писаро вкара за 0:5. В 84-ата минута Андре Хофман намали на 1:5, а 120 секунди по-късно Клаудио Писаро бе точен за крайното 1:6.