Шалке се спаси в края срещу Леверкузен

Шалке и Байер Леверкузен не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. На "Фелтинс Арена" гостите откриха резултата в края на първото полувреме, когато Ролфес засече центрирането на Ларс Бендер и се разписа за 0:1.

Близо четвърт час след подновяването на играта "аспирините" дори успяха да удвоят преднината си, след като центриране на Кадлец от фаул не бе засечено от никой в наказателното поле, а Хилдебранд не се намеси добре и топката попадна в мрежата - 0:2. В 71-ата минута резерва Теему Пуки намали резултата. Лено спаси изстрел на Бастос, а при добавката Пуки бе точен за 1:2. Малко преди края на мача Топрак събори Пуки в наказателното поле и реферът изгони защитника на гостите и посочи бялата точка. Рафаел превърна дузпата в гол, а с това фиксира крайния резултат.

След този мач Леверкузен има 50 точки - с осем по-малко от втория Борусия Дортмунд. Четвъртият Шалке е с 46 пункта има една точка аванс пред Фрайбург.