Дортмунд мачка пред зоркия поглед на Моуриньо (видео)

Борусия Дортмунд записа впечатляващ успех с 6:1 като гост на Гройтер Фюрт в двубой от 29-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на стадион "Трило Арена" се игра пред погледа на наставника на Реал Мадрид Жозе Моуриньо. "Жълто-черните" нанизаха пет попадения през първата част.  Гройтер Фюрт даде начало на головата фиеста с попадение в 12-ата минута. Само три по-късно Гройтер Фюрт покачи на 2:0.

В 28-ата минута Блашчиковски също записа името си сред голмайсторите, правейки резултата класически. В 33-ата минута Илкай Гюндоган бе изведен отлично от Блашчиковски и той вкара своя втори гол в мача - 4:0. В 45-ата минута Марио Гьотце бе точен за 5:0. След почивката падна по едно попадение в двете врати. Едгар Приб вкара почетен гол в 71-ата минута, а Левандовски оформи крайния резултат в 80-ата минута.