Автогол носи успех на Байерн като гост на Леверкузен (видео)

Байерн Мюнхен победи като гост Байер Леверкузен с 2:1 в дербито на 26-ия кръг на германската Бундеслига. На своя "БайАрена" домакините бяха много близо поне до точката, но в края на мача си вкараха автогол, с който дадоха трите точки на баварците.

В 37-ата минута Шакири напредна по фланга и центрира към Марио Гомес, който преодоля няколко бранителя и с много прецизен удар в долния ляв ъгъл откри резултата - 0:1. "Аспирините" натиснаха своя съперник и създадоха няколко доста сериозни положения. В 75-ата минута Леверкузен стигна до заслужен изравнителен гол. Бьониш надскочи защитата на гостите след изпълнение на корнер и топката бе насочена към далечната греда, където Симон Ролфес бе сам и без проблеми изравни резултата - 1:1.

В 87-ата минута Бастиан Швайнщайгер изпълни пряк свободен удар и прати топката в наказателното поле на домакините, където Филип Волшайд си вкара автогол с рамо, след като преди това Даниел ван Буйтен отклони топката с глава - 1:2.

Leverkusen's Lars Bender, second left, reacts while Munich teammates celebrate after scoring  during the German first division Bundesliga soccer match between Bayer 04 Leverkusen and Bayern Munich in Leverkusen, Germany, Saturday, March 16, 2013

Munich teammates celebrate after winning  the German first division Bundesliga soccer match between Bayer 04 Leverkusen  and Bayern Munich in Leverkusen, Germany, Saturday, March 16, 2013

Bayern's Bastian Schweinsteiger, left, and teammate Dante of Brazil celebrate after winning the German first division Bundesliga soccer match between Bayer 04 Leverkusen and Bayern Munich in Leverkusen, Germany, Saturday, March 16, 2013