Дортмунд с равенство почти сдаде титлата (видео)

Борусия Дортмунд завърши наравно - 1:1 при визитата си на Борусия Мьонхенгладбах в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. По този начин шампионите вече изостават с цели 17 точки от лидера Байерн Мюнхен.

В 31-ата минута Марио Гьотце бе фаулиран от вратаря на домакините Марк-Андре тер Щеген и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият реализира отсъдената дузпа за 0:1. Шокът за "жълто-черните" бе факт в 67-ата минута, когато след центриране на Вендт се стигна до лоша намеса на Суботич и Амин Юнес се разписа за 1:1.

В края на мача двата тима пропуснаха по едно добро положение. Първо Мьонхенгладбах можеше да направи пълен обрат, но Млапа не успя да вкара, след като излезе сам срещу Вайденфелер, преодоля го и от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата. Малко по-късно Кел от гостите от непосредствена близост не успя да уцели опразнената врата.