Леверкузен си припомни как се побеждава, Вердер падна от Фрайбург (видео)

Байер Леверкузен победи с 2:1 срещу Аугсбург и по този начин записа първи успех в последните четири мача. Двубоят бе от програмата на 22-я кръга на Първа Бундеслига. Домакините откриха резултата в 26-та минута след попадение на Щефан Кислинг.

Сам получи контузия в 37-та минута и бе заменен от Симон Ролфес. Кислинг се отличи и с важна асистенция в 75-та минута, когато той намери подаде към Ларс Бендер, който бе точен за 2:0. Почетното попадение за Аугсбург отбеляза Молдерс в 89-та минута.

Със спечелените три точки Байер Леверкузен има актив от 41, докато Аугсбург остана на предпоследната позиция с 15 точки. „Аспирините“ излязоха временно на втора позиция, като са с две точки пред третия Борусия Дортмунд, но и мач повече.

В останалите мачове Фортуна Дюселдорф надделя с 1:0 срещу Гройтер Фюрт, Хамбургер спечели с минималното 1:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах, а Вердер Бремен загуби с 2:3 от Фрайбург.