Байерн с погром над Шалке (видео)

Байерн Мюнхен разгроми Шалке 04 с 4:0 в считаното за дерби на 21-ия кръг на германската Бундеслига. Играчите на Юп Хайнкес откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Давид Алаба реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Франк Рибери.

След половин час игра Бастиан Швайнщайгер изпълни по чудесен начин пряк свободен, като топката се отби в страничната греда и влетя в мрежата на Хилдебранд - 2:0. В 51-ата минута Ариен Робен навлезе в наказателното поле и отправи прострелно центриране по земята, което бе спряно от защитник на гостите, но топката попадна в краката на Марио Гомес, който върна назад към Алаба и австриецът направи резултата класически.

Germany Soccer Bundesliga

В 63-ата минута Ариен Робен бе изведен добре в наказателното поле на гостите от Бастиан Швайнщайгер и пусна към Марио Гомес, който оформи крайното 4:0. Байерн вече има 54 точки и води с цели 15 пункта пред втория Борусия Дортмунд, докато Шалке остава на осмото място в таблицата с актив от 29 точки.