Дортмунд взе дербито с Леверкузен (видео)

Борусия Дортмунд записа много трудна победа с 3:2 при визитата си на Байер Леверкузен в дербито на кръга в Бундеслигата. Шампионите започнаха вихрено мача и до 9-ата минута водеха с 2:0. Марко Ройс изведе тима си напред след като с техничен удар прати топката във вратата на Бернд Лено - 1:0. След това Якуб Блашчиковски удвои от дузпа. В 58-ата минута Щефан Райнартц върна един гол за "аспирините", а в 62-ата минута отново той изравни резултата - 2:2.

Само минута по-късно обаче Роберт Левандовски отново изведе "жълто-черните" напред в резултата. До края на срещата Байер продължи с атаките към вратата на Мичел Лангерак, но без успех. Гостите от своя страна бяха много близо до нов гол, но в 70-ата минута Блашчиковски не успя да се разпише от дузпа.