Хайнкес: Прекършихме Щутгарт

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Юп Хайнкес коментира резултата от мача с Щутгарт в рамките на 19-я кръг на Бундеслигата. Както е известно, баварците победиха с 2:0 и по такъв начин запазиха дистанция от своите преследвачи. Наставникът на немския гранд изрази задоволството си от играта на своите възпитаници и подчерта, че въпреки убедителният резултат, срещата е била много трудна.

„Играхме значително по-добре, отколкото в мача си с Гройтер Фюрт. Силно изглеждахме през всичките 90 минути и най-важното е, че не загубихме концентрация от първия съдийски сигнал. Мога да кажа, че организацията на играта ни беше превъзходна, хареса ми движението на играчите и това, че не позволихме почти нищо на Щутгарт. Малко не ни достигаше през първото полувреме да вкараме, но след почивката променихме нещата. Не беше и леко. Щутгарт се отбраняваше с всичките си футболисти и беше трудно да преодолеем толкова сгъстена отбрана. В крайна сметка сломихме тяхната съпротива и заслужихме трите точки", каза Хайнкес за Antena Bayern.