Леверкузен с класика срещу Хамбургер и продължава да гони Байерн (видео)

Байер Леверкузен разгроми Хамбургер с класическото 3:0 на свой терен в среща от последния за тази година 17-и кръг на Бундеслигата. По този начин "аспирините" скъсиха разликата с лидера Байерн на 9 точки. Леверкузен имаха пълен контрол върху събитията на своя „Бай Арена”. Щефан Кислинг откри резултата в 26-ата минута след асистенция на Гонзало Кастро. В 36-ата минута Андре Шюрле покачи на 2:0, възползвайки се от подаване на Кислинг. Последният вкара третия гол в срещата, като това бе факт в 66-ата минута.

С победата днес Леверкузен събра 33 точки и продължава да е на второ място във временното класиране - на 9 пункта зад Байерн. В друга среща от кръга Волфсбург допусна четвърта домакинска загуба от началото на сезона. Айнтрахт Франкфурт се поздрави с успех с 0:2 в срещата между двата тима. Головете за победата на „орлите” бяха дело на Александър Майер (12) и Такаши Инуи (18).