Хайнкес: Трудно се играе срещу противник, който постоянно се защитава

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Юп Хайнкес сподели мнението си за срещата от 17-я кръг на Бундеслигата с Борусия М'гладбах. Въпреки превъзходството си баварците не успяха да отбележат гол и двата отбора завършиха при резултат 0:0. Наставникът на мюнхенци призна обаче, че е доволен от резултата.

„Независимо от равенството, аз съм доволен. През целият мач диктувахме своите условия, а по време на второто полувреме действахме забележително. Борусия нямаше нито едно положение за отбелязване на гол, но все пак е трудно да се играе срещу съперник, който постоянно стои в защита. Съдейки по действията ни през второто полувреме, напълно заслужавахме победата, но определено Тер Щеген беше най-добрият на терена и направи забележителен мач. Той извърши няколко великолепни спасявания, който рядко можеш да видиш. Не мога да критикувам футболистите си за това, че не успяха да реализират положенията си", заяви Хайнкес за Antena Bayern.