Байерн изглежда все по-недостижим, Леверкузен със загуба от Хановер

Хановер направи голяма услуга на Байерн Мюнхен след като победи у дома Байер Леверкузен с 3:2 в последна среща от 16-ия кръг на Бундеслигата. След това поражение „аспирините” все пак продължават да бъдат единствения преследвач на лидера Байерн, но вече изостават на 11 точки от баварците.

Иначе двубоят на „АВД Арена” започна отлично за Леверкузен. Само след две 120 секунди игра Ларс Бендес изведе на чудесна позиция Гонзало Кастро, който се разписа за 0:1. В 20-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, а Саболч Хусти бе точен от бялата точка - 1:1.

В 57-ата минута „червените” стигнаха до пълен обрат. Ян Шлаудраф пусна отлично към Маме Диуф, който реализира за 2:1, но минута по-късно Щефан Кислинг бе точен за 2:2. В 69-ата минута играчите на Хановер получиха втора дузпа в мача и Хусти отново бе точен от бялата точка за крайното 3:2.