Щутгарт се разправи с Шалке (видео)

Щутгарт се наложи над Шалке 04 с 3:1 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима се изравниха по точки и вече са на 2 пункта от третото място, след като Борусия Дортмунд загуби от Волфсбург вкъщи с 2:3.

Щутгарт откриха резултата чрез Ведад Ибишевич след само 120 секунди игра. "Кралскосините" отговориха подобаващо чрез Чиприян Марика, който в 12-ата минута засече отблизо подаване да Джърмейн Джоунс - 1:1.

В 37-ата минута Щутгарт получи правото да изпълни дузпа, след като Фухс задържа Гентнер в пеналта. Ибишевич бе точен от бялата точка за 2:1. Самият Ибишевич оформи хеттрика си след час игра, след като Холцхаузер бе изведен сам срещу Хилдебранд, вратарят изби първия удар, но при добавката Ибишевич реализира за 3:1.

Двата отбора  завършиха мача с по десет души, след като Сакай от Щутгарт и Джоунс от Шалке 04 получиха по един червен картон в рамките на 6 минути. В края на мача Антонио Рюдигер нацели гредата и не успя да направи победата на своя тим по-голяма.