Байерн продължава да лети към титлата (видео)

Байерн Мюнхен се наложи с 2:0 при визитита си на Аугсбург в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. Над всички в тази среща бе Франк Рибери, който бе в основата на повечето опасности пред вратата на домакините.

Баварците започнаха срещата много активно, но Марио Манджукич и Рибери пропуснаха от добри позиции. Натискът на баварците се увенча с успех пет минути преди края на първата част, когато Санко игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Томас Мюлер бе точен от бялата точка за 0:1.

След почивката Манджукич бе заменен от Марио Гомес, който след само две минути игра бе точен за 0:2. В случая с чудесно извеждащо подаване се отчете Франк Рибери. Байерн остана начело в класирането с 41 точки - с 11 повече от Байер Леверкузен, които утре гостуват на Хановер. Поражението прати Аугсбург на дъното на таблицата с 8 точки на сметката си.