Нова важна победа за Леверкузен, Шалке отново с грешна стъпка (видео)

Байер Леверкузен продължава със силните игри през този сезон и заслужено се утвърди на второ място в Първа Бундеслига, след като днес победи с 1:0 Нюрнберг в мач от 15-я кръг на немското първенство. В герой за "аспирините" се превърна Щефан Кислинг, който реализира единственото попадение в 37-ата минута.

Байер определено бе по-силният тим на терена и дори пропусна няколко възможности да удвои преднината си. С успеха си Леверкузен е на второто място с актив от 30 точки, докато Нюрнберг се намира на четиринадесета позиция с 16 точки.

По същото време Шалке 04 записа четвърти пореден мач без победа в Първа Бундеслига. "Кралскосините" завършиха наравно - 1:1 като домакин срещу Борусия Мьонхенгладбах. Шалке дори губеше в резултата до 86-ата минута, след като Де Камарго бе точен в 62-ата минута и даде аванс на Борусия Мьонхенгладбах. Изравнителното попадение вкара Дракслер. Шалке остана на четвърто място с 25 точки, докато Мьонхенгладбах е на 8-а позиция с 21 точки.