Шалке с грешна стъпка като гост на Леверкузен (видео)

Байер Леверкузен победи гостуващия Шалке 04 с 2:0 в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. По този начин "аспирините" не позволиха на „кралскосините“ да се възползват от грешната стъпка на Байерн Мюнхен, който по-рано днес завърши наравно с Нюрнберг.

Резултатът на „БайАрена“ бе открит в последната минута на полувремето, когато Шурле прониза Ларс Унерщал - 1:0.  В 67-ата минута Щефан Кислинг покачин на 2:0, с което бе оформен крайния резултат. В 80-ата „аспирините“ стигнаха и до дузпа, но Кислинг пропусна от бялата точка. Малко по-късно Шалке остана с 10 души на терена, след като Кириакос Пападопулос си изкара втори жълт картон.

Победата остави Байер на 5-а позиция с 21 точки, а Шалке е втори, но вече 8 точки зад Байерн, който е лидер с 31.