Шалке с труден успех над Вердер (видео)

Шалке 04 стигна до доста труден успеха на своя „Фелтинс Арена” над Вердер Бремен. "Кралскосините" изоставаха в резултата, но въпреки това успяха да обърнат от 0:1 до 2:1 и спечелиха срещата между двата тима, която бе от 11-ия кръг на Бундеслига. По този начин Шалке запази второто място във временното класиране.

Мачът не започна добре за тима от Гелзенкирхен. В 16-ата минута Златко Юнузович намери добре Аарон Хънт, който бе точен за 0:1. До края на полувремето домакините натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение. Шалке намери верния път към вратата на "Бременските музиканти" след почивката.

В 59-ата минута Кристиан Фуск асистира на Роман Нойщетер, който изравни за 1:1. Десет минути по-късно „кралскосините’ стигнаха и до обрата. Джърмейн Джоунс намери добре Юлиан Дракслер, който оформи крайното 2:1.