Класически Байерн дръпна още повече в класирането (видео)

Байерн Мюнхен си тръгна с 3 точки от Хамбург, след като постигна класическа победа над Хамбургер в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. С успеха си баварците увеличиха аванса си на върха в класирането спрямо Шалке, който днес допусна изненадващо поражение с 3:2 при визитата си на Хофенхайм, за което FUTBOL-TV вече информира читателите си. Грандът от Мюнхен вече има 27 точки и са убедителни лидери в немското първенство, а „кралскосините" изостават с 7 пункта.

В 40-ата минута Томас Мюлер проби към наказателното поле, финтира вратаря на домакините - Рене Адлер и центрира към връхлитащия Бастиан Швайнщайгер, който с глава прати кълбото в мрежата - 0:1.

Три минути след почивката Мюлер получи топката зад защитата в наказателното поле, финтира Адлер и почти от аутлинията с прецизен фалцов удар прати топката в опразнената врата за 0:2. В 52-ата минута Тони Кроос бе изведен сам срещу вратаря и с мощен удар по диагонала оформи крайния резултат.