Куп пропуски лишиха Дортмунд и Щутгарт от победител (видео)

Борусия Дортмунд и Щутгарт не успяха да се победят, завървайки наравно - 0:0 в мач от 10-и кръг на Бундеслигата. Срещата на "Сигнал Идуна Парк" бе доста равностойна, с атаки и към двете врати.

Швабите първи стигнаха до голово положение. Харник бе намерен добре на далечната греда, но вместо да реализира, австриецът шутира неточно в аут. В 9-ата минута Матс Хумелс прати топката в мрежата на гостите, но съдията не зачете попадението заради засада.

Последва хубав удар на Шмелцер, при който топката мина на половин метър от гредата. Малко по-късно при контраатака Харник бе изведен зад гърба на защитата, но от около 13 метра стреля в тялото на Вайденфелер, който спаси своя тим от сигурен гол.

В заключителните секунди на първата част, след центриране от корнер, топката достигна до Ибишевич, който остана сам срещу празната врата, но не успя да прати топката в мрежата.

В началото на второто полувреме Ибишевич бе намерен отлично от Траоре, но ударът с глава мина на педя покрай вратата. В 60-ата минута Юлиан Шибер пропусна сам срещу вратаря и по този начин нулевото равенство се запази. В 89-тата минута Левандовски от пет метра нацели напречната греда.