Дортмунд спечели междуснежна война срещу Фрайбург (видео)

Борусия Дортмунд се наложиха с 0:2 при визитата си на Фрайбург в двубой от Бундеслигата. Срещата бе доста тежка и за двата тима поради обилният снеговалеж във Фрайбург. Невен Суботич даде аванс на своя тим в 54-ата минута.

Преди това в 16-ата минута Ерик Йендришек бе близо до откриване на резултата, но гредата спаси Вайденфелер. В 72-ата минута Лукаш Пишчек можеше да реши всичко в полза на своя тим, но пропусна от добра ситуация. Все пак Марио Гьотце с красив гол в 83-ата оформи и крайното 0:2. С асистенция в случая се отчете Роберт Левандовски.

Борусия Дортмунд си върна четвъртото място в таблицата, като в момента тима има 15 пункта и изостават на девет точки от лидера Байерн, който има мач по-малко. Фрайбург се смъкна до десето място с актив от 11 пункта.