Шалке удари Дортмунд като гост (видео)

Борусия Дортмунд загуби у дома от Шалке с 1:2 в среща от 8-ия кръг на  Бундеслигата. На "Сигнал Идуна Парк" двата тима изиграха един доста интересен мач. "Кралско-сините" взеха преднина от един гол през първото полувреме, благодарение на Ибрахим Афелай. Попадението бе факт в 14-ата минута, когато Свен Бендер изчисти, но кълбото попадна в Ибрахим Афелай, който с шут от воле прати топката в левия страничен стълб и влезе във вратата на домакините.

В 47-ата минута Марко Хьогер бе изведен отлично от Холтби и останал сам срещу вратаря Вайденфелер не сбърка, реализирайки втори гол във вратата на Борусия - 0:2. Все пак в 55-ата минута Роберт Левандовски намали на 1:2 след като засече центриране на Марко Ройс.