Класически Байерн се разправи с Волфсбург, Дортмунд с равенство

Байерн Мюнхен победи Волфсбург с 3:0 в мач от петия кръг на Бундеслигата, който се игра на "Алианц Арена". Домакините откриха резултата в 24-ата минута чрез Бастиан Швайнщайгер, възползвал се от подаването на Франк Рибери. Преди това "Швайни" нацели на два пъти гредите.

След подновяването Манджукич вкара за 2:0 в 57-ата минута. Хърватинът оформи крайния резултат в 65-ата минута. Байерн е на първото място с пълен актив от 15 точки, докато Волфсбург пропадна в таблицата с 5 точки на сметката си.

Немският шампион Борусия Дортмунд стигна до равенство 3:3 срещу сензацията през настоящата кампания Айнтрахт Франкфурт. Попаденията за "жълто-черните" бяха дело на Пишчек, Ройс и Гьотце в 24-ата, 28-ата и 54-ата минути.
За домакините точни бяха Айндер, Инуи и Бамба в 49-ата, 50-ата и 73-ата минути.