Байерн остава на върха след успех над Майнц (видео)

А. Павлов

Байерн се наложи над Майнц с 3:1 в мач от 3-ия кръг в Бундеслигата. "Баварците" откриха резултата в своя полза след само две минути игра, когато отборът оползотвори първото си голово положение в срещата. Томас Мюлер центрира по земята отдясно и Марио Манджукич вкара без проблеми от пет метра. В 13-ата минута домакините отново имаха повод да ликуват, след като Бастиан Швайнщайгер бе авторът на втория гол за Байерн. След центриране на Бадщубер Шакири бе надскочен от топката в наказателното поле, но зад швейцареца Швайнщайгер връхлетя и вкара неспасяемо с глава. В 58-ата минута пък Маркус Шмит отсъди дузпа за Майнц заради нарушение на Данте срещу Юлиан Баумгартлингер. Влезлият като смяна през първата част Адам Салай изпълни точно наказателния удар и намали резултата на 2:1. Впоследствие домакините се опитаха да си върнат преднината от два гола, но изстрелът на Манджукич намери гредата в 66-ата минута. В последната минута от редовното време обаче новото попълнение на Байерн Хави Мартинес центрира към Тони Кроос, който с хубав удар от воле фиксира крайния резултат в двубоя.

По този начин мюнхенци останаха на върха в класирането с пълен актив от точки след първите три кръга в първенството. Майнц пък се смъкна до 14-ата позиция със сбор от едва един пункт.