Дортмунд излъга Байерн в дербито на Бундеслигата (видео)

Борусия Дортмунд победи Байерн Мюнхен с 1:0 в среща от 30-ти кръг на Бундеслигата. След този успех "жълто-черните" вече имат аванс от 6 точки пред своя съперник и са много по-близо до спечелването на Сребърната салатиера. През първата част липсваха много голови положения, но играта на терена бе доста динамична.

Марио Гомес отправи първи удар с глава, но без успех. Малко по-късно пропуски за домакините направиха Блашчиковски и Левандовски. След половин час игра на "Сигнал Идуна Парк", Тони Кроос стреля силно от границата на наказателното поле, но топката мина покрай гредата.

След почивката "баварците" бяха малко по-активни, но Рибери на два пъти не успя да се разпише. Така се стигна до 77-ата минута, когато Перишич опита изстрел, а Левандовски отклони топката и заблуди Нойер за 1:0. До края Байерн бе близо до равенство, но Робен пропусна дузпа.