Байерн с трудна победа над Хановер, резултати от Бундеслигата (видео)

Байерн Мюнхен победи с 2:1 Хановер и по този начин се доближи плътно зад лидера Борусия Дортмунд. Шампионите водят с две точки, но имат мач по-малко. С голове на Кроос и Гомес "баварците" дръпнаха в резултата, но грешка в защитата направи мача отново интересен.

Домакините откриха резултата в 36-ата минута. Рибери пусна добре към Робен, който с пета продължи към Тони Кроос, а младият футболист технично прати топката над вратаря Цилер във вратата – 1:0. След почивката паднаха останалите попадения в тази среща.

Bayern Munich's French Midfielder Franck Ribery (L) And Hanover's US Defender Steven Cherundolo (R) Challenge For The

В 68-ата минута Марио Гомес покачи на 2:0. Кроос изведе голмайстора на Байерн, който напредна, последва хубав финт срещу бранител на гостите, а след това с техничен удар с левия крак прати топката покрай вратаря - 2:0 за Байерн. В 74-ата минута играчите на Хановер стигнаха до почетно попадение. Тогава Шлаудраф центрира отляво, Диуф надскочи Боатенг и подаде към Я Конан, който със задна ножица вкара гол отблизо за крайното 2:1.