Шалке взе своето при визитата си на Кайзерслаутерн (видео)

Шалке победи като гост Кайзерслаутерн с 4:1 и по този начин вече има 50 точки и заема четвърта позиция, която праща отбора на бараж в Шампионската лига. Домакините започнаха добре мача и дори поведоха с гол в 3-ата минута. Хунтелаар изпусна Родни, който вкара красив гол след плонж с глава.

Последва натиск на Шалке. В 32-ата минута Раул изведе Хунтелаар, който реализира, но от положение на засада и съдията не призна попадението. Все пак в 39-ата минута с мощен далечен удар Холтби изравни - 1:1. В последната минута на полувремето Хунтелаар обърна срещата в полза на "кралскосините", реализирайки за 2:1.

Шест минути след подновяването на играта Раул вкара фантастичен гол с далечен удар извън наказателното поле - 3:1. В 80-ата минута Холтби напредна отдясно и подаде към Джеферсън Фарфан, който нямаше проблеми от близко да вкара четвъртия гол и по този начин да оформи крайния резултат.