Байерн отново громи, резултати от Бундеслигата (видео)

Байерн разгроми Хофенхайм с 7:1 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. По този начин баварците повдигнаха самочувствието си преди реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Базел, от който загубиха в първия им сблъсък с 0:1. С победата Байерн се приближи на четири точки от Борусия Дортмунд, които по-късно играят с Аугсбург.

Bayern Munich's French Midfielder Franck Ribery Celebrates The Fith Goal For His Team RESTRICTIONS / EMBARGO - DFL

Бастиян Швайнщайгер се завърна в игра за тима от Мюнхен след едномесечно отсъствие поради травма. Головата фиеста започна още в 5-ата минута, когато Гомес намери добре Мюлер, който стреля, а вратарят изби към Гомес, за когото не бе проблем да открие резултата.

Bayern Munich's Dutch Midfielder Arjen Robben (L) Celebrates His Second Goal With Bayern Munich's German Striker Mario

В 12-ата минута Компер спъна Лам в наказателното поле и Робен превърна дузпата в гол. 6 минути по-късно Кроос с хубав удар по земя направи резултата класически – 3:0. В 29-ата минута Рибери изведе отлично Ариен Робен, който преодоля вратаря Том Щарке и вкара за 4:0. В 35-ата минута след центриране на Рибери, Марио Гомес с глава направи резултата 5:0.

Bayern Munich's Dutch Midfielder Arjen Robben (C), Thomas Mueller (2dR) And Franck Ribery (R) Celebrate With Teammates

След почивката дъждът от голове продължи. След две минути от началото на втората част Робен центрира от корнер, а Гомес с глава засече и оформи хеттрика си – 6:0. В 58-ата Рибери покачи на 7:0, а крайния резултат оформи Луис Густаво в 85-ата минута.

Bayern Munich's German Striker Mario Gomez Is Comforted By Teammates As He Lies Injured On The Pitch RESTRICTIONS /