Победа изстреля Дортмунд на седем точки пред Байерн (видео)

Борусия Дортмунд победи с 2:1 гостуващия Майнц и по този начин записа осма поредна победа в Бундеслигата. Възпитаниците на Юрген Клоп увеличиха преднината си на върха пред Байерн на седем точки, слек като по-рано днес "баварците" направиха грешна стъпка като гост на Леверкузен (загуба с 0:2).

Резултатът в мача бе открит от Якуб Блашиковски в 26-ата минута, който след удар от около 20 метра, прати топката в горния десен ъгъл на вратата - 1:0. „Жълто-черните“ имаха още няколко възможности за попадение през първата част, но нападателите на отбора нямаха късмет при завършващия удар.

След почивката гостите от Майнц вдигнаха оборотите и все пак стигнаха до изравнителен гол, като това стана в 74-ата минута. Негов автор бе бившият футболист на Дортмунд - Мохамед Зидан. Само три минути по-късно Шинджи Кагава осигури трите точки за Борусия с много красив гол. Японецът засече центриране отдясно и сложи точка на спора.