Байерн взе дербито с Шалке и продължава да гледа към първо място (видео)

Байерн Мюнхен взе дербито на 23-ия кръг на Бундеслигата след като се наложи с 2:0 на свой терен над Шалке 04. По този начин "баварците" и се изкачиха на второ място във временното класиране.

Двубоят на „Алианц Арена” започна равностойно, като имаше положения и пред двете врати. Чудесни намеси на вратарите Мануел Нойер за домакините и Тимо Хилдебранд на гостите запазиха нулевото равенство в началните минути. Така се стигна до 36-ата минута, когато Луис Гусатаво пусна добре към Франк Рибери, който прехвърли излезлия да го пресрещне Тимо Хилдебранд - 1:0.

След почивката "баварците" стигнаха до втори гол. Това стана в 55-ата минута, когато Франк Рибери се разписа отново, този път след асистенция на Томас Мюлер. Малко по-късно тимът от Гелзенкирхен инкасира трети гол, но той бе отменен заради засада. С успеха си Байерн събра актив от 28 точки и се изкачи на второ място във временното класиране, докато Шалке 04 остана на четвърта позиция с 44 пункта.