Победа изкачи Леверкузен на пето място, резултати от Бундеслигата (видео)

Байер Леверкузен се изкачи на 5-та позиция в класирането на Бундеслигата. "Аспирините" се наложиха с 2:0 като гост на Кьолн в среща от 23-ия кръг. В герой за Байер се превърна халфът Ларс Бендер, който вкара две от попаденията в мача.  Като титуляр в състава на „козлите" започна бившият футболист на Литекс Миливое Новакович, но бе заменен още на почивката.

Leverkusen's Team Mates

Именно 23-годишният футболист откри резултата в 16-ата минута, след като се възползва от подаване на Чорлука. Веднага след почивката Бендер реализира за 0:2. След този успех Байер събра на сметката си 37 точки - една повече от Вердер.

Leverkusen's Daniel Schwaab, Left, And Cologne's Lukas Podolski Challenge For The Ball

В друга среща от кръга Щутгарт разгроми Фрайбург с 4:1. Бившият играч на Левски Гара Дембеле се появи в игра в 66-ата минута, но не успя да помогне на своя тим да стигне до нещо повече от загуба. Точни за Щутгарт бяха Мартин Харник (12; 82), Шинджи Оказаки (21) и Халид Булахруз (63), а едно попадение за Фрайбург реализира Фалу Диане в 27-ата минута.