Байерн и Дортмунд с победи, продължават спора за първото място (видео)

Байерн Мюнхен успя да победи с 2:0 като домакин Волфсбург и по този начин остана на върха в Бундеслигата. Въпреки успеха "баварците" показаха неубедителна игра, която можеше да им коства 3-те точки. След нулево първо полувреме домакините стигнаха до две попадения след почивката.

Bayern Munich's German Striker Mario Gomez (R) Celebrates Scoring With His French Teammate Midfielder Franck Ribery

След един час игра Марио Гомес откри резултата. За него това бе мач номер 200 в Бундеслигата, а попадението 118-то. С асистенция при този гол се отличи Крос. Играчите на Байерн се прибраха в своята половина да бранят резултата, като това отвори възможности на гостите, които нямаха късмет да достигнат до изравнителното попадение.

Bayern Munich's Players Celebrates Scoring RESTRICTIONS / EMBARGO - DFL LIMITS THE USE OF IMAGES ON THE INTERNET TO

В крайна сметка в добавеното време дори падна и втори гол за Байерн. Олич прехвърли вратаря,  а Робен добута топката с тяло за крайното 2:0. С успеха си Байерн събра 40 точки и остана едноличен лидер заради по-добра голова разлика, докато Волфсбург е на девета позиция с 23 пункта.

Bayern Munich's German Striker Mario Gomez (L) Scores RESTRICTIONS / EMBARGO - DFL LIMITS THE USE OF IMAGES ON THE

В същото време шампионът Борусия Дортмунд не срещна затруднения при домакинството си на Хофенхайм и го победи с 3:1. Играчите на Юрген Клоп дори си решиха мача още преди почивката. В 16-ата минута японският национал Шинджи Кагава отблизо прати топката в мрежата на Том Щарке за 1:0. В 31-ата минута Блашчиковски центрира отдясно, а Кевин Гроскройц от близко разстояние вкара за 2:0. До края на полувремето Гроскройц вкара още един гол, който обаче бе отменен заради засада.

Hoffenheim's Jannik Vestergaard Of Denmark, Right, Can Not Stop Dortmund's Shinji Kagawa Of Japan

След почивката падна по едно попадение в двете врати. В 55-ата минута Кагава направи резултата класически, а в 63-ата минута Фабиан Джонсън бе точен за крайното 3:1. Подобно на Байерн, Дортмунд също има 40 точки, но остава на второ място заради по-лошата си голова разлика. Хофенхайм е на осмо място с 23 пункта.