Мьонхенгладбах се разправи с Байерн и мечтае за титлата (видео)

Борусия Мьонхенгладбах победи у дома Байерн Мюнхен с 3:1 и по този начин скасиха преднината на "баварците" на върха в класирането само на една точка повече. Гостите могат да се оправдаят за загубата, тъй като не можеха да разчитат на френската си звезда Франк Рибери, който бе наказан заради червен картон в мача срещу Кьолн преди зимната пауза.

Двубоят започна отлично за домакините. Звездата на отбора Марко Ройс се възползва от грешка на стража на Байерн Мануел Нойер и по този начин откри резултата в 11-ата минута - 1:0. Две попадения добави Патрик Херман, съответно в 41-ата и 71-ата минута. Почетното попадение бе дело на Швайнщайгер в 76-ата минута, като по този начин той оформи и крайния резултат.