Шалке взе своето в Берлин

Херта Берлин загуби у дома от Шалке с 1:2 в първи мач от 16-тия кръг в германската Бундеслига. Домакините от Херта са на девето място в класирането с 19 точки, а Шалке вече имат 31 пункта.
Срещата започна добре за гостите. „Кралскосините“ откриха резултата в 20-ата минута, чрез Клаус Ян Хунтелаар. Само пет минути по-късно Густаво Адриан Рамос изравни, а с асистенция се отчете Рафаел - 1:1.

Hertha Berlin's Columbian Striker Adrian Ramos (L) Scores RESTRICTIONS / EMBARGO - DFL LIMITS THE USE OF IMAGES ON

Все пак минута преди края на първата част Теему Пуки даде нов аванс на гостите, а за гола асистира звездата на Шалке - Раул.

Schalke's Dutch Striker Klaas-Jan Huntelaar (L) Celebrates RESTRICTIONS / EMBARGO - DFL LIMITS THE USE OF IMAGES ON

След почивката домакините от Берлин пробваха да стигнат отново до равенството, но пропуски направиха Рамос, Еберт, Андре Миятович и Пиер-Мишел Ласога. По този начин, след последния съдийски сигнал, играчите на Шалке 04 се поздравиха с победата.