Хамбургер се докопа до равенство на Бай Арена (видео)

Байер Леверкузен и Хамбургер не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2. Двубоят на „Бай Арена” бе доста интересна и изпълнена с много добри възможности и за двата тима. „Аспирините” успяха да поведат с 2:0, но въпреки това допуснаха изравняване на резултата.

Още в 5-ата минута на Андре Шурле откри резултата след великолепно изпълнение от пряк свободен удар. „Аспирините” продължиха да бъдат по-активния тим на терена и това даде резултат. В 20-ата минута Ларс Бендер отбеляза второто попадение за домакините, като полузащитникът се разписа от близко разстояние.

До почивката Хамбургер все пак успя да върне едно попадение чрез Хейко Вестерман в 34-ата минута. През втората се стигна до изравняване на резултата. В 57-ата минута Марсел Янсен бе точен за гостите и по този начин донесе една точка на своя тим. След ремито „аспирините” са 8-ми с 18 точки, а Хамбургер е на 16-то място с 10 точки.