Борусия Дортмунд удари Вердер в Бремен

Т. Михайлов

Борусия Дортмунд спечели трети пореден мач в Бундеслигата, налагайки се с 2:0 като гост на Вердер Бремен. Победата е още по-впечатляваща като се има предвид, че почти цяло второ полувреме „жълто-черните“ играха с човек по-малко след червения картон на Иван Перишич.

Първата част бе равностойна с няколко положения пред двете врати, но шанс да вкарат имаха гостите. Перишич откри в 42-ата минута с мощен удар под гредата. В 47-ата обаче той извърши груб фаул и бе изгонен. Това доведе до натиск на Вердер и защитна игра на Борусия.

В 66-ата минута гредата спаси Вайденфелер след удар на Шмиц. Малко по-късно Патрик Омовойела подсигури успеха за гостите, вкарвайки отблизо след меле. С актив от 16 точки след 9 мача шампионите са втори, изоставайки на 3 точки от Байерн Мюнхен, който е с мач по-малко. Вердер вече е четвърти също с 16 точки, но и по-лоша голова разлика от двете Борусии.