Юп Хайнкес: Борусия Дортмунд е фаворит за титлата

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Юп Хайнкес е убеден, че въпреки големите разходи за нови играчи, които неговият клуб направи през това лято, фаворит за спечелване на титлата в Бундеслигата е Борусия Дортмунд, съобщава новината авторитетният сайт за футболни новини Goal.com. Както е известно, германският футболен шампион спечели четиристранния приятелски турнир "Лига тотал Къп" в Майнц. Възпитаниците на Юрген Клоп победиха на финала Хамбургер с 2:0 с попадения на Фелипе Сантана в 50-ата минута и на Мохамед Зидан минута по-късно.

В спора за третото място пък Байeрн Мюнхен надделя над домакините от Майнц 04 с 5:4 след изпълнение на дузпи.

„Дортмунд са настоящи шампиони и ще започнат новия сезон като фаворити за титлата. Леверкузен също се подсили и двата отбора заедно с нас, ще се борят за титлата. Разбира се, ние искаме да бъдем победители. Отборът показа желание и отговорност, но всички знаем, че ще бъде трудно", заяви за Goal.com. Хайнкес.